מגוון הטיפולים בהורות צעירה 

מפגשים משפחתיים - הראייה הטיפולית שלנו רואה את המשפחה כולה כמערכת שלמה אשר כל מרכיב שבה מושפע ומשפיע על שאר המרכיבים. במפגשים המשפחתיים סביב פעילות משותפת עולות הסוגיות עמן מתמודדת המשפחה. ההתערבות הטיפולית "כאן ועכשיו" מזמנת תחושת החזקה, הבנות, תובנות, תרגול אפשרויות נוספות, וצבירת חוויות  של הצלחה. היא מעודדת חיזוק הקשר בין חברי המשפחה, יצירת אווירה משפחתית נעימה ומיטיבה ובנייה של תובנה הורית, הקשבה, וויסות וגבולות. הפעילות המשותפת יכולה להיות מובנית סביב משחק, יצירה ופעילות במטבח, או באופן חופשי בשימוש באביזרים ובצעצועים שבחדר. את המפגשים מוביל העו"ס המטפל ואליו מתלווה המדריכה. 

הדרכת הורים - במפגשים נוכחים ההורים ללא הילדים. השיח מתקיים סביב סוגיות הוריות המובאות ע"י ההורים או כאלו שעלו במפגשים עם הילדים. ההורים מקבלים כוח, רוכשים ידע התפתחותי ורגשי רלוונטי, לומדים לזהות את הדינאמיקה ההורית ואת האפשרויות הנוספות העומדות בפניהם. ההורים לומדים בליווי וסיוע המטפל לבנות מערכת הורית יציבה ומותאמת, שיש בה שיתוף פעולה וכבוד הדדי. הם לומדים לנהל ולהוביל את משפחתם אל עבר המטרות שהציבו לעצמם.

טיפול דיאדי - מפגש בין הורה וילד. מטרתו עבודה טיפולית סביב הקשר הורה-ילד. תוך כדי משחק ופעילות בחדר מלווה המטפל את תהליכי הקשר. הוא מאיר אותם ומעודד חיזוק הקשר ובנייה של תובנה הורית, הקשבה, וויסות וגבולות.

טיפול פרטני - יינתן להורה לאחר שזוהה צורך בצמיחה אישית ובעיבוד סוגיות מסוימות שיש להן קשר עם קשיי ההורות.

טיפול קבוצתי - חיינו מורכבים ממערכות יחסים שונות. משפחה היא קבוצה קטנה הקשורה לקבוצות רבות אחרות. מפגשים קבוצתיים נערכים סביב נושא מסוים אחת לשבוע במשך כ12 שבועות. המשתתפים זוכים לפגוש הורים נוספים המתמודדים בדומה ובשונה מהם. הקבוצה מעניקה כוח, ידע ומראה ענקית למתחולל בתוכנו ובכך מזרזת ומעצימה את תהליך השינוי והצמיחה. ישנן קבוצות המתקיימות בתוך הורות צעירה וישנן קבוצות המתקיימות במרכז לילד ולמשפחה על ידי יחידת המניעה.

הדרכה ביתית והעשרה - מתקיימת על ידי דמות פרא מקצועית. המפגשים מסובים סביב העצמה אישית, הדרכה להתאמת משחק לגיל הילד, לניהול משק בית ותקציב משפחתי, להעצמת התפקוד בבית- מטבח, סדר יום, קניות חכמות ועוד. מפגשים מסוג זה משולבים בטיפול הכולל והם מעבים את מערכת התמיכה להורה תוך התייחסות חמה ואמפטית.

הדרכה התפתחותית - מתקיימת ע"י איש מקצוע פרא רפואי שהוא חלק מצוות המרכז. השנים הראשונות של הילד והמשפחה משפיעים ומושפעים מהתפתחותו של הילד. בהתייחסות הרגשית לקשר שנוצר בין ההורה והתינוק חשוב לקחת בחשבון את ההתפתחות הפיזית ולהעניק הדרכה לעידוד ההתפתחות התקינה ולהתמודדות עם קשיים שנוצרים. במקרה הצורך יופנה הילד לאבחון וטיפול התפתחותי.  ההדרכה ההתפתחותית משולבת בטיפול הכולל.

משחק וחוויה בספרייה - שירות הפתוח לכל אוכלוסיית אור עקיבא שבו מפגשים חווייתיים של הורים וילדים המלווים בהדרכה מקצועית. המשפחה היא חלק מקהילה. משפחה חזקה יודעת לצרוך שירותים המוצעים לה בקהילה. כחלק מתכנית הטיפול יכולים להיכלל גם ביקורים במשחק וחוויה. כאן תפגוש המשפחה משפחות אחרות מהישוב שלהם ילדים בגיל הרך. כאן היא תהנה מהעשרה ובילוי זמן איכותי ונורמטיבי עם ילדיה.