התחנה לטיפול במשפחה

אודות התחנה

התחנה נותנת שירותים לכל תושבי אור עקיבא ולאחרונה פתחה שעריה גם לתושבי יישובי הסביבה. הטיפול במסגרת התחנה ניתן בתשלום. התשלום הינו תשלום מסובסד ונקבע לפי רמת ההכנסה של הפונים.
טיפול זוגי או טיפול או טיפול משפחתי הינם שיטות טיפול ייחודיות, הרואות את האדם כחלק ממערכת יחסים רחבה יותר זוגית או משפחתית, את הקשיים כחלק מהחיים המשותפים ולכן גם פתרון הבעיות נעשה בעבודה משותפת.

הגישות הטיפוליות

הטיפול בתחנה הנו בתפיסה הוליסטית מערכתית הלוקחת בחשבון את ההקשר החברתי בו המשפחה חיה. הגישה הטיפולית הנה אינטגרטיבית תוך שימוש בגישות מתקדמות בתחום הזוגי והמשפחתי הנהוגות היום.

 

ה"אני מאמין" של הצוות המקצועי בתחנה באור עקיבא בטיפול הינו:
מתן מרחב לצמיחה אישית זוגית ומשפחתית של הפונים לטיפול. שימוש בגישות טיפוליות בהתאם למטרות טיפוליות וצרכי המטופלים ובהתחשב בסגנון הייחודי של כל מטפל. תוך שימוש בתפיסות מערכתיות רחבות ודגש הומניסטי .

 

התחנה הינה חלק מרצף שירותים הנמצאים תחת קורת גג אחת במרכז בילד ולמשפחה. משפחה יכולה להשתלב במספר תוכניות טיפוליות במקביל, על פי תוכנית טיפול הנקבעת במשותף עם המטופלים ובהתאם לצרכיה. (לדוגמא: טיפול זוגי ובמקביל לקבוצה הורים למתבגרים, או טיפול משפחתי במקביל לחד הוריים).

 

התמחות בתחנה לטיפול במשפחה

התחנה לטיפול במשפחה מאפשרת מסגרת להתמחות בטיפול זוגי משפחתי על פי דרישות האגודה הישראלית לטיפול במשפחה. המתמחים ישתייכו לצוות מקצועי מגוון ויקבלו הדרכה פרטנית, הדרכה קבוצתית והדרכה מאחורי מראה בהתאם לתכנית שתתואם לכל מתמחה בהתאם לשלבי התפתחותו האישית והמקצועית.

התחנה מאפשרת מסלול התמחות הן לסטודנטים בתואר שני במגמות משפחה והן למטפלים הנמצאים במסלול התמחות.

המתמחים ישתייכו לצוות המטפלים בתחנה וייהנו מימי עיון והעשרה הנתינים לכל צוות המרכז.