היחידה לקבוצות הורים ותוכניות בקהילה

אודות היחידה

היחידה לקבוצות הורים ותוכניות בקהילה מהווה חלק מ"המרכז לילד ולמשפחה" באור עקיבא והינה תוצר של שיתוף פעולה בין מספר מערכות חינוכיות, טיפוליות וקהילתיות בעיר.

עבודת היחידה מתבססת על מתן מענה מקיף למשפחות המתמודדות עם חינוך ילדיהם בכל הגילאים בין אם מדובר בסוגיות נורמטיביות המאפיינות כל משפחה ובין אם מדובר בסוגיות משבריות ו/או תלויות גיל הילד והשלב ההתפתחותי בו נמצאת המשפחה.

אנו מאמינים כי מתן ידע בכל הקשור בחינוך וטיפול בילדים בין אם בתהליך מתמשך של קבוצה ובין אם בסדנה או בהרצאה חד פעמית מאפשר ומקדם תהליך של העצמת ההורה וחיזוקו בהבנת תפקידו ההורי, משמעותו ויישומו.

 

במסגרת הפעילויות השונות שמקיימת היחידה: הרצאות, סדנאות , קבוצות הורים וקבוצות דיאדיות להורים וילדים יחד, הורים רוכשים ידע ולומדים דרכי התמודדות בהתאם לגילאים ולשלבים ההתפתחותיים השונים בהם נמצאים ילדיהם.

בנוסף מקיימת היחידה קב' ייעודיות להורים המתמודדים עם מצבי חיים ייחודיים ו/או משברים המצריכים התארגנות שונה וספציפית בהתאם לקושי עימו מתמודדת המשפחה. קב' אלו נותנות מענה למצבים מורכבים בין אם הם זמניים ובין אם מדובר בהתמודדות עם ילדים בעלי צרכים ייחודיים שגידולם מצריך התמודדות הורית מורכבת וארוכת טווח.

 

היחידה מהווה מסגרת מקצועית תומכת לבית הספר והגנים בתחום המשפחה. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מסגרות החינוך השונות בעיר ובהתאם לצרכים נבנות תוכניות ייחודיות.

 

פעילות היחידה מיועדת לכל מי שהוא תושב אור עקיבא ומעוניין להרחיב את בסיס הידע שלו בכל הקשור לתפקידו ההורי. משפחות החשות צורך ועניין לשפר את המיומנויות ההוריות שלהן, או שברצונן לרכוש ידע ויכולות הוריות נוספות מוזמנות לפנות ליחידה ולהשתתף בפעילויות המוצעות לקהל הרחב בהתאם לגילאי הילדים במשפחה.

מגוון הפעילויות פתוחות גם למי שאינו תושב אור עקיבא על בסיס מקום פנוי.