הדרכת הורים קבוצתית

קבוצות להדרכת הורים נועדו לתת מענה לשאלות, סוגיות , קונפליקטים בכל הקשור בגידול ילדים , משפחה והורות. בקבוצות אלו נבחנת הזהות ההורית שלנו בהתאם למטרות, ערכים, מודלים "מהבית", יחסים עם בן הזוג, החברה, סביבת העבודה  ועוד "חומרים" אותם אנו יוצקים ל"קערת ההורות" שלנו.

רב הלבטים והקשיים שלנו כהורים הינם התלבטויות נורמטיביות הנוגעות לסוגיות של גבולות, סמכות, תקשורת, יחסי אחים , שלבים התפתחותיים, מעברים, פרידות, היבטים חברתיים ועוד' . כל אלו הינם הזמנה ללמידה ולחקירה של עולם ההורות והמשפחה בו אנו חיים במטרה להעצים אותנו כהורים, את ילדינו ואת היחידה המשפחתית כולה.

מדוע בקבוצה?

הדיון בכל הסוגיות הללו בסביבה של הורים המתלבטים בשאלות דומות מהווה הזדמנות  ללמידה כיצד הורים אחרים מתמודדים עם לבטים דומים ולהחליט לבסוף מה "לאמץ" ומה לא. המפגשים הקבועים והנחייה המקצועית מהווים מסגרת שבה ההורה יכול לעצור לרגע, לחשוב, לתהות ולבחור מהן העצות/הדרכים וההבנות המתאימות לו. החשיבה המשותפת, התרגול, הלמידה בעזרת חברי קבוצה הינה חוויה בונה, מעשירה, מעצימה ומלמדת. הדיון המשותף, מאפשר התייחסות מנקודות מבט שונות ולפיכך מאפשר תהליך הספירלי של הבנה והעמקה .

הזהות ההורית הינה תפיסה עצמית שלנו כהורים אשר מתפתחת/משתנה בהתאם לנסיבות החיים שלנו ושל ילדינו. כל גיל מעלה תהיות , מחשבות והתלבטויות . החוויה הקבוצתית הינה הזדמנות להוביל אותנו ההורים, את ילדינו ואת כל המשפחה לצעד נוסף של תקשורת טובה, יחסים של אהבה וכבוד לצד סיפוק והגשמה עצמית.